Mr Mike Welsh

Headteacher

Mr Reg Thoburn

Chair of Governors and Chair of Resources Committee

Committees

Teaching and Learning
Child and Community Services

 

Term of office expiry: 10/03/2019

Mrs Lisa Garrett

Vice Chair and Chair of Child and Community Services Committee

Committees

Teaching and Learning
Child and Community Services
Resources

Term of office expiry: 07/03/2020

Mr David Godfrey

Chair of Teaching and Learning

Committees

Teaching and Learning
Child and Community Services

 

Term of office expiry: 10/03/2019

Mr Chris Tye

Staffing Governor

Committees

Teaching and Learning
Resources

 

Term of office expiry: 13/11/2018

Mrs Eve Pocock

Parent Governor

Committees

Child and Community Services

 

 

Term of office expiry: 13/11/2018 

Mr Simon Haynes

Staffing Governor

Committees

Child and Community Services
Resources

 

Term of office expiry: 05/02/2017

Mr Ron Underwood

Member Appointed Governor

Committees

Teaching and Learning
Child and Community Services
Resources

Term of office expiry: 22/09/2019

Mrs Maria Blake

Parent Governor

Committees

Teaching and Learning
Child and Community Services

Term of office expiry: 07/11/2016

Mrs Fiona Boyd

Parent Governor

Committees

Child and Community Services

Term of office expiry: 28/09/2019

Mrs Debbie Doyle

Parent Governor

Committees

Teaching and Learning
Child and Community Services
Resources

Term of office expiry: 28/09/2019

Mr Craig McIvor

Community Governor

Committees

Teaching and Learning
Child and Community Services
Resources

Term of office expiry: 13/11/2018

Mrs Sally Love

Clerk to the Governors

 

Mr Brian Hall

Parent Governor